Лозуватська середня загальноосвітня   школа №2

Посада: практичний психлолг

Проблема, над якою працюю: «Розвиток та корекція емоційної сфери дитини, як важливий компонент формування психологічного розвитку особистості»

Одними з головних завдань є:

*    Попередження небажаних явищ серед молоді (наркоманії, правопорушень, насильства, СНІДу, тощо).
*    Формування здорового способу  життя в середовищі школярів;

Для реалізації поставлених завдань було проведено тренінг для учнів 8-9 класів

Тема:«ВІЛ/СНІД:передбачити, уникнути,не захворіти»
Мета: актуалізувати  і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД ,усвідомлення зв'язку  між способом життя і ризиком  інфікуватися , розвивати вміння  уважно ставитися до свого здоров»я ,  виховувати ставлення до  здоров»я людини , як найвищої цінності.

Вправа "Факт чи міф"

Вправа "Модель бережливого ставлення до свого здоров'я"

Презентація робіт.

Результатом заняття є вміння учнями:

 Пояснювати відмінність між ВІЛ і СНІД
 Оцінювати ризики інфікування у різних ситуаціях
 Називати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки

ПСИХОЛОГІЧНА    ДОПОМОГА   БАТЬКАМ

Йдучи   на  збори, ви напевно не раз питали  себе « Чого я  туди  йду?».
Адже і  так  все  ясно. Вступ  до  вузу повністю  ліг  на  ваші плечі –плечі  батьків. Гроші  вирішують все, -  скажете  Ви. Ви  втомлені,  стурбовані  і   прийшли.Ми  вдячні  вам  за це. За  довіру, за  надію, що ми ще  можемо вам сказати щось важливе, щось цікаве. Мова  піде про те, як  створити в сім’ї атмосферу констру-ювання життєвого  шляху.
  •  Що  має  бути  предметом  обговорення  в сім’ї?
Перш за все:  власні  бажання  і  мрії  вашої  дитини.Треба  спромогтися  зрозуміти  чого вона хоче  і  що  може.Якщо  зрозуміли – чудово, а якщо  - ні, маєте ще час  це зробити.Отже, при вирішенні  цього  найважливішого  питання ми, дорослі,повинні  чітко  розуміти, що людина  сама  визначає свій  життєвий  шлях і  формує своє здоров’я.
  •  Як  би  ви не  підготували  події, безпосереднім  учасником цих
подій буде  сама  дитина. Чи  готова  вона  до  них?Як  поведе  себе  в  тій чи  іншій ситуації?Сьогодні, як  ніколи  доречні  сімейні  вечері, чи  пізня  чашка  чаю разом, під  час  якої  вислухати  думки  сина  чи доньки, дати мож-ливість зрозуміти їй, що  ви  разом, ви  поруч.Глибокий  постійний психологічний  контакт з дитиною – це уні-версальна  вимога до  виховання  дитини у  будь – якому  віці.Але  контакт ніколи  не  може виникнути  сам  по собі, його потрібно вміло  будувати.
  •  Мова  йде не про обов’язковий  збіг  поглядів  і  оцінок. Найчас-

тіше точка  зору  батьків і  дітей різна, що повнісю  виправдано привідмінності в  досвіді.  Мова  йде  про наявність рівності позиційдитини  і  дорослого. Рівність  позицій означає  визнання активної  ролі  дитини.Зрозуміло, що  батькам буває  нелегко проникнути в думки і по-чуття дитини, і  вони вимірюють їх  своєю стереотипною міркою.Говорити з  дитиною  треба треба так, як би ви хотіли, щоб вона говорила з вами.

•  Ми повинні готувати  людину  до самостійного життя  у  суспільстві.
Ще  раз  необхідно звернути  увагу до  таких звичок  і  навичок:
  •  - самообслуговування;
  •  - самоосвіта;
  •  - самовиховання;
  •  - організаторські   навички;
  •  - турбота  про здоров’я;
  •  - організація  вільного  часу.
Формуючи ці  якості, ми зробимо наших дітей  багатими. Халатність, безладність, необов’язковість, безвідповідальність в дорослому житті  несуть величезні втрати.Здоров’я – не безперечна  даність, за  нього треба  боротись.Збереження  здоров’я  - спільна сімейна задача.Не  жалійте вранці:«Хай  подовше  поспить», створіть умови, щоб раніше  заснуть, адже«Ранок  вечора  мудріший».Якщо  вдень сил  не вистачило, і впала дитина молодецьким  сном,  то він має  привати 30-40 хв., а не 2-3 години, а потім уроки  до та  після  опівночі.Сон – одна з найважливіших  і найнеобхідніших  функцій  організму.Адаптуватись до  дефіциту сну  не можна. Потреба  у  сні індивідуаль-на, але в  середньому вона складає 8-9 годин  нічного сну.Чітко  визначте  на  період  закінчення  школи і  вступу, коло  обов’язків і вимагайте  їх виконання, але  не підкидайте  на ходу  нові  і  нові, як   поліна  в  піч.
  •  Цим  ви руйнуєте  атмосферу  творчості, дратуєте, вибиваєте

із  колії. Дбайте  про їх  душевну  рівновагу.І останнє: настроюючи  дитину  на  вступ, підтримуючи  думку«В тебе  все  вийде», треба  дати зрозуміти дитині, що це не єди-ний  шлях  продовження  життя: вступ  до  вищого навчального закладу. Треба  передбачити  і  обговорити інші  варіанти подаль-шої  долі. Щоб  дитина  зрозуміла, що  вона  має  право  на помилку, і батьки її  зрозуміють в   будь – якій    ситуації.Закінчення  школи  дитиною – це своєрідне  випробовуваннясім!ї на  згуртованість, взаєморозуміння, взаємоповагу.Любіть  свою  дитину, захищайте  її, пам’ятайте  про  її уні-кальність  і  неповторність. Намагайтесь  бути об’єктивними, добро зичливими. Вірте у  добро, хороших, розумних, чуйних вчителів, їх  більше, вони  вірять у  вашу  дитину і  намагаються допомогтиїй  стати кращою!

Успіху  Вам!

План проведення  «Дня  психолога»

у КНЗ «Лозуватська загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів»

Акція «День позитиву», яка проходила під спільним девізом:

«Мій статус: дивлюся на життя позитивно!»

Час проведення

ü - перегляд відео «Позитив! Піднесений настій на весь день»;

ü - вправа «Неправда»;

ü - «М'ячики в колі»

ü - Презентація за результатами акції «Поділися усмішкою своєю»

ü - вправа «булочка з родзинками»

ü - рекомендації на кожен день «Як почувати себе позитивно»

11.15-11.45

Кабінет інформатики

Актив учнівського самоврядування

Практичний психолог               Шестакова О.А.

Вправа "Звук групи"

Перегляд відео "Позитив на увесь день"

Вправа "Неправда"

Презентація за результатами акції "Поділися усмішкою своєю"